понеділок, 26 жовтня 2020 р.

20 найцікавіших фільмів про вчителя та школу

 


Школа – вдячна тема для мистецтва. Багато хто з нас черпає натхнення для своєї педагогічної творчості саме з кіно, настільки ідеальними й романтичними бувають образи вчителів у наших улюблених фільмах. Проте й негативні складові вчительської праці також не пройшли повз увагу режисерів. Тож кіно про школу змушує мріяти, удосконалюватися, любити й ненавидіти свою професію.

20 фільмів про вчителя та школу


Поради для учнів та батьків щодо немедичних (тканинних) масок

 


Маски, виготовлені з пористих тканин, наприклад, марлі, мають вкрай низьку фільтрувальну ефективність – не більше 3%, навіть за великої кількості шарів. Через це їх застосувати не раціонально, попереджають в Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ). 

Поради для учнів та батьків щодо немедичних (тканинних) масок

Для зменшення ризику інфікування SARS-CoV-2 ідеальним поєднанням тканин і кількості шарів, згідно з рекомендаціями ВООЗ, є:

🔹зовнішній шар з гідрофобного матеріалу (поліпропілен, поліестер або їх суміш);
🔹середній шар з гідрофобного синтетичного матеріалу (поліпропілен) або з матеріалу, який посилює фільтрувальні властивості захисної маски (бавовна);
🔹внутрішній шар з гідрофільного матеріалу (бавовна або тканини з домішками бавовни).

Маски, виготовлені з пористих тканин, зокрема марля, мають вкрай низьку фільтрувальну ефективність – не більше 3%, навіть за великої кількості шарів. Тому застосувати їх не раціонально.

Під час вибору тканинної маски слід звернути увагу на:
🔹розмір – необхідно підбирати індивідуально, особливо якщо мова йде про дітей (маска має щільно прилягати до носа, рота і підборіддя, але не здавлювати);
🔹фіксацію – ремінці або вушні петлі мають щільно тримати маску на обличчі, але не передавлювати голову (ремінці) або вуха (петлі);
🔹колір – світлий, аби дитина та батьки могли чітко визначити ступінь її забруднення для своєчасної заміни;
🔹декоративне оздоблення – не рекомендовано використовувати маски з вишивкою, наліпками, написами, оскільки вони можуть посилювати опір диханню (створювати відчуття недостатності повітря);
🔹матеріали – мають бути стійкі до дії температур під час прання.

Прати маску необхідно щонайменше після одного дня використання при температурі не менше 60°С протягом 60 хвилин.

Дитині протягом навчального дня необхідно щонайменше дві маски для зміни в разі забруднення.

Рекомендовано, щоб дитина самостійно обирала собі маску або зробіть її разом, такий підхід підвищить прихильність до носіння маски.

Чітко та зрозуміло поясніть дитині як правильно надягати, носити, знімати маску. Покажіть це дитині особистим прикладом.

Нагадуємо як правильно чхати, якщо Ви одягнені у маску. Чхати слід:

🔹після зняття маски (не рекомендовано застосовувати маску на підборіддя, чіпати її руками за внутрішню чи зовнішню поверхні);
🔹у згин ліктя або паперову серветку (серветку слід викинути у смітник, а руки помити з милом і водою або обробити спиртовмісним антисептиком).

Не рекомендовано чхати в маску, але якщо так сталося – необхідно негайно її замінити.

середа, 21 жовтня 2020 р.

Учні 5-11 класів перейдуть на змішане або дистанційне навчання


Учні 5-11 класів після завершення канікул продовжать навчання у змішаному або дистанційному форматах залежно від епідемічного рівня. Учні початкової школи продовжать відвідувати заклади освіти.

Про це у своєму Telegram повідомив в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, повторення весняного локдауну є найгіршим сценарієм.

«Наша позиція: діти мають навчатися в повноформатному режимі та здобувати якісну освіту. Залежно від епідемічного кольору регіону дехто розпочне очне навчання, дехто, якщо це буде «червона» зона, залишиться на дистанційному. На жаль», - наголосив в.о. міністра.

Він також наголосив, що повернення до звичного життя відбудеться за умови неухильного дотримання карантинних рекомендацій МОЗ.

«Хочу поінформувати, що ми спільно з МОЗ будемо забезпечувати навчання 1-4 класів в очному форматі (після канікул), а 5-11 класів – залежно від епідемічного рівня: у змішаному або дистанційному форматах. Так само, як учні та їхні батьки, ми розраховуємо на найкращий сценарій, але продовжуємо готуватися до різних викликів», - зазначив Сергій Шкарлет


вівторок, 20 жовтня 2020 р.

Вчительської зарплати на організацію навчання онлайн – не вистачить, – освітній експерт

 


Ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук проаналізував положення про дистанційну форму освіти.

16 жовтня 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Цей документ викликав безліч роздумів серед освітніх експертів, батьків та вчителів. Своїми думками щодо нього поділився й ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук на сторінці у фейсбуці Хороший документ. Ґрунтовний. Гарно написаний. Але він – як небо і земля, як мрії та реалії. 

У 2021 році діятимуть сертифікати ЗНО 2018–2021 років

 


Сертифікати ЗНО з української мови і літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Про це йдеться в Умовах прийому до закладів вищої освіти України у 2021 році, що затверджені Міністерством освіти і науки. 

У 2021 році при вступі до закладу вищої освіти прийматимуться сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 та 2021 років у будь-яких комбінаціях на вибір вступника. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник матиме право подавати сертифікат ЗНО з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Оскільки нововведенням вступної кампанії 2021 року є окремий тест ЗНО з української мови, замість результатів зовнішнього незалежного оцінювання з цього предмета абітурієнти зможуть використовувати при вступі результати тесту ЗНО 2018, 2019 та 2020 років з української мови і літератури.

Як відомо, у 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти України, проводитиметься з української мови, української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької та іспанської мов.

Для вступу до закладу вищої освіти для здобуття ступеня бакалавра (медичного магістра) абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу).

Загалом учасник зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року зможе скласти ЗНО максимум з 5 предметів.

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на бюджетні та небюджетні конкурсні пропозиції дивіться за посиланням.

понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Усі вчителі базової школи пройдуть перепідготовку

 


Учителі 5-9-х класів, які навчатимуть школярів за новим Державним стандартом базової середньої освіти, мають пройти обов’язкове підвищення кваліфікації.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти і науки щодо впровадження нового Держстандарту базової освіти.

За інформацією освітнього відомства, підвищення кваліфікації вчителів буде включати у себе ознайомлення з основними принципами Держстандарту та навчання практичному застосуванню цих принципів.

Забезпечення підвищення кваліфікації буде покладено на інститути післядипломної освіти педагогічних працівників. Також підвищення кваліфікації вчителів щодо впровадження нового стандарту зможуть проводити інші суб'єкти професійного розвитку педпрацівників, зокрема громадські організації за підтримки міжнародних партнерів.

«Підвищення кваліфікації стосуватиметься всіх вчителів, незалежно від того, що вони викладатимуть – окремий предмет чи інтегрований курс. Таке навчання розпочнеться у 2021 році», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, 30 вересня Кабінет Міністрів ухвалив новий Державний стандарт базової середньої освіти. Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9-х класах.